ČAD Blansko a.s.
Nádražní 2369/10, 678 20 Blansko
IČ: 49454641, DIČ: CZ49454641

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném krajským soudem v Brně v oddíle B č. vložky 1171

Linková doprava Vysočina

V rámci dopravy, zajišťované naší společností v Kraji Vysočina, jsou v provozu linky veřejné linkové osobní dopravy vnitrostátní 350 950 Humpo­lec – Pelhřimov – Kamenice nad Lipou – Jindřichův Hradec a 350 960 Pelhři­mov – Žirovnice – Počátky. Linky slouží především k zajištění optimální dopravy do a ze zaměstnání pro společnosti Agrostroj Pelhřimov a.s. a Humpolecké strojírny a.s. Doprava je však veřejná, přístupná všem skupinám cestujících.

Rozšířením výroby ve společnosti Agrostroj Pelhřimov vznikla potřeba rozšíření dopravy za účelem dalšího náboru pracovníků v okrese Jihlava. Společnost reagovala zavedením nové linky a od 2. května 2016 je zahájena přeprava na lince „350 938Pelhřimov – Horní Cerekev – Batelov – Třešť.

Linka je provozována v pracovní dny, zajišťována třemi páry spojů, které prioritně slouží pro cesty do a ze zaměstnání, respektive pro studenty absolvující střední školy. Přepravu může samozřejmě využít každý potencionální cestující.

Výchozí zastávkou je stanoven Pelhřimov u Agrostroje, trasa je vedena přes nádraží Říčanského a obsluhuje obce po trase Rynárec, Zajíčkov, Nová Buková, Horní Cerekev, Batelov a Třešť, kde zastavuje na autobusovém nádraží, u polikliniky a učiliště.

Linka je provozována moderním klimatizovaným autobusem, vybaveným vnějším informačním a vnitřním LCD panelem, s obsaditelností 50 sedících cestujících a místem pro přepravu kočárku respektive vozíčku pro tělesně postižené.

Rozšířením linky společnost nikterak nezasahuje do provozních záležitostí ostatních dopravních společností podnikajících v regionu, časové relace v jízdním řádu naopak rozšiřují možnosti pro cestující využít spoje ve variantních časových termínech.

3.5.2016 v rubrice: Pravidelná doprava Autor: Richard Maňoušek
 
© ČAD Blansko a.s.  posta@cadblansko.cz Poslední aktualizace: 11.10.21